Незвичайні ТРЦ в Москві. Невже ритейл стає зручним для людей.

12.08.2014
Незвичайні ТРЦ в Москві. Невже ритейл стає зручним для людей.


Унікальність об'єкта визначалася ваговим коефіцієнтом кожного з параметрів. Завдяки ретельному формуванню рейтингу, можна зробити висновки, що унікальні торговельні об'єкти в Москві існують, оренда, орендарі, орендна ставка не 100% стоять в пріоритеті власників.


Зробивши дослідження, модно бачити першу трійку переможців, це Торговельний центр Tsvetnoy, відомий з радянських часів ГУМ і Торгово-розважальний центр «Вегас» розташований в Підмосков'ї на Каширському шосе. Цікаво, чому вибір припав на ці об'єкти торговельної нерухомості.


Отже, ТЦ Tsvetnoy посів перше місце, тому як зміг створити унікальний ринок товарів, а саме рідкісні торговельні марки і відповідно орендарі, які практично не представлені в інших торгових центрах. Але є рішення в цьому ТЦ, на яке, на мою думку, повинні звернути всі торгові центри СНД. У ньому реалізували ринок, але не китайським і т.п., а фермерський ринок, з натуральними і свіжими продуктами. А ще й розташували його на 5 поверсі, що не властиво для звичних базарів.


На другому місці розташувався ГУМ. Можна сказати словами однієї з реклам, торгуємо з 1983 року J Даний торговий об'єкт, розташований в самому серці Москви більше сотні років бачив мільйони людей і відповідно не може бути нудним і похмурим. Архітектура, бренд, дух історії роблять рейтинг. Ну і не для кого секрет, що в даному торговому об'єкті представлені найпопулярніші торгові марки світу, а також кращі ресторани.


Третє місце займає заміський торгово-розважальний центр «Вегас». Приємним і незвичайним рішенням стало поділ на торгові зони, які реалізовані в різному стилі. Ну і завдяки колесу огляду висотою 18 метрів і дитячому парку з атракціонами.


Для порівняння, пропоную подивитися результати досліджень Knight Frank Research
Результати рейтингу ТРЦ і ТЦ на унікальність. ТОП-10 в Москві і Московській області. 

Сумма баловНазвание ТЦ (ТРЦ)Особливості та унікальність
151TsvetnoyФермерський ринок
248ГУМДух історії. Побудований в 1893 році.
347Вегас Каширское шоссеКолесо огляду - 18 метрів. Парк атракціонів.
444Vnukovo Outlet villageАутлет. Торгова село. Дитячий майданчик Angry Birds.
540Крокус Сити МоллВисокий ціновий сегмент за межами МКАД
638АфимоллНайвищий у світі фонтан в приміщенні. Величезний скляний купол - 10000 кв.м.
736Охотный рядРозташований повністю під землею. Аналог ТРЦ Метроград в Україні.
836РИО на Дмитровском шоссеНайбільший океанаріум в Москві. 
934Времена годаРозмір. Один з найбільших ТЦ.
1029Ритейл-паркМіні-зоопарк і незвичайний дитячий парк. 

Сподіваюся, що власники ТЦ і ТРЦ зможуть зробити висновки і зрозуміти, що майбутнє за унікальністю, зручністю та інноваціями.